Yerli Üretim Etiketi - Türk Malı Yerli Üretim

Yerli Üretim Etiketi - Türk Malı Yerli Üretim
Derin
Hızlı KARGO


Uygun FİYAT


Güvenilir ALIŞVERİŞ


Online DESTEK

Sipariş için lütfen iletişime geçiniz.


Telefon
0 216 442 8 333 (Pbx)
0 850 515 0 216 (Kurumsal)
Faks
0 216 442 8 336 (Pbx)
Adres
Zümrütevler Mah. Tomurcuk Sok. No:15/1 P.K: 34852  Maltepe / ISTANBUL
E-Posta
info@derinbarkod.com

Yerli Üretim Etiketi - Türk Malı Yerli Üretim


Malın veya hizmetin yerli olduğu zaman tarife ve fiyat listesinin zorunlu kılınmıştır. Ayrıca yerli malların tümüne yerli üretim logosu da basılması gerekmektedir.

Etiketlerin fiyat tarifesinin listelerinde bulunması gereken ve zorunlu kılınan hususlar mevcuttur. Bu hususlar ise fiyat etiketi bulundurma zorunluluğudur.

Perekende olarak satışa sunulan hizmet veya mallara ilişkili etiket, fiyat ve tarife listesinde ve malin veya hizmetin üretim yerleri ayırıcı özelliği ve tüm vergiler dahil satış fiyatı ve birim fiyatının ayrı ayrı belirtilmesi gerekmektedir.

18/09/2018 tarihli ve 30509 sayılı Resmi gazetede yayınlanan, 03/10/2018 Tarihinde yürürlüğe giren  yönetmelik maddesinin değişikliğine giderek etiket ve listelerde bulunması zorunlu hale getirilen bilgilere;
Malın veya hizmetin yerli olduğu zaman tarife ve fiyat listesinin zorunlu kılınmıştır. Ayrıca yerli malların tümüne yerli üretim logosu da basılması gerekmektedir.

Üretimi Türkiyede Gerçekleştirilen ürünlerin tümünün Hammaddesi ve firmanın menşeinden Bağımsız olarak yerli üretim logosunun kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Örneğin bir firma ürettiği ürünün hammaddesini bile başka bir ülkeden getiriyorsa ancak üretilen ürünün üretim yeri türkiyedeyse eğer o ürünün etiketine Yerli üretim logosunun bulundurması gerekmektedir. Bu sayede tüketici kitlesi hangi ürünün türkiyede üretildiğini ve hangi ürünün türkiyeye katkı yaptığını görebilecektir.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Yerli üretim logosunun kullanımını yapılan açıklamalara göre yerli ürünlerin etiketlerinde bulunacak olan yerli üretim logosu sadece etiketlerde görünecektir. 

Yerli üretim logosu belirlenecek olan alanların içine açık ve okunaklı bir şekilde yerleştirilmesi gerekmektedir.
Yerli üretim logosu ticaret bakanlığı tarafından belirlenen renkleriyle ve tüketicinin kolayca bulabileceği bir şekilde basılması gerekmektedir. Yerli üretim logosu ticaret bakanlığının belirlediği kurumsal kimlik dosyası ile birlikte kullanılmalıdır.


ETİKETLERİNİZ İÇİN UYUMLU YAZICI VE RİBONLAR


Ürün dökümanlarının indirme linki mail adresinize gönderilecektir.


Derin Barkod Ürün Dökümanı

Ürün yazılımının indirme linki mail adresinize gönderilecektir.


Derin Barkod Ürün Dökümanı

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.


Alters und Behindertengerechter Badumbau Badezimmer Dekoration Badezimmer fr ltere Menschen Badezimmer fr ltere und krperbehinderte Menschen Badumbau Behindertengerecht barrierefrei gestaltetes Badezimmer Barrierefreies Bad Behindertengerechter Ebenerdigen Dusche Komplettsanierung Pflege & Barrierefreiheit Pflegegrad erhalten Sie 4.000 Zuschuss Pflegekasse Toiletten Dekoration
George karelias satin al Marlboro double fusion satin al Marlboro touch aqua satin al Djarum black satin al Captain black dark crema sigara satin al Toscanello limoncello puro satin al Puro satin al Tutun satin al